• 636766014196351204_Hurt2.JPG
  • 636766014335221856_Hurt1.JPG
  • 636766014459022607_Hurt3.JPG
  • 636766014575998124_Hurt4.JPG

Hurt Josef
*1881 +1945

Luční cesta

ID Aukce: 910
olej/plátno - 50 x 65 cm

4 000 - 5 000
Vyvolávací cena:

1 000 Kč

1 000 Kč

0 Kč

Obraz z fondu České spořitelny. Původní stav, otluky na rámu, signatura vpravo dole Hurt Jos.

Narozen roku 1881 v Olešnici u Jihlavy. Malíř krajinář a divadelní ředitel. Studoval u S. Suchardy na umělecko-průmyslové škole v Praze. Navrhuje jevištní divadelní výpravy. V letech 1919 až 1921 byl činný jako režisér Jihočeského národního divadla v Českých Budějovicích, později u Slovenského národ. divadla v Bratislavě a v letech 1924 – 1925 jako ředitel slovenského divadla v Košicích. Své motivy čerpal ze Slovenska, Moravy a Podkarpatské Rusi. Vystavoval krajinářské a architektonické akvarely, pohledy na starobylá slovenská města. Zemřel v dubnu 1945 v Terezínské pevnosti.