• 636756559180323314_RADIM29b.JPG
  • 636756544179716854_RADIM21.JPG
  • 636756544359244393_RADIM22.JPG
  • 636756544554170656_RADIM23.JPG
  • 636756544689031923_RADIM24.JPG
  • 636756544817341387_RADIM25.JPG
  • 636756545044775468_RADIM28.JPG
  • 636756545166369220_RADIM29.JPG
  • 636756545287041547_RADIM29a.JPG
  • 636756545508933829_RADIM26.JPG
  • 636756545640148817_RADIM27.JPG

Podzimní den před deštěm

ID Aukce: 876
olej/karton pod sklem - 47 x 68 cm

250 000 - 300 000
Vyvolávací cena:

70 000 Kč

110 000 Kč

10 000 Kč
Účastníků: 4
Příhozů: 5
XES26031 11000013. 11. 2018 8:29:12
RMG17058 10000013. 11. 2018 8:10:40
XES26031 8000012. 11. 2018 20:46:45
YHW59514 7500012. 11. 2018 10:44:59
BJZ41260 700001. 11. 2018 3:28:12

Nabízíme znalcům a sběratelům dílo nejvýznačnějšího českého impresionisty. Dosud veřejnosti skryté dílo bylo součástí pečlivě uchovávané rodinné sbírky a pochází se stejné privátní provenience jako současně dražený obraz `Lekníny v zátočině`. Zasklená malba je v původním rámu a adjustaci. Znalci oceňují na jeho obrazech impresionisticky laděné žluté, zelené, modré a hnědé škály barev. V zčeřené hladině, v podzimním sychravém dnu, jsou  patrné odlesky křovin a stromů. Obraz malován typickými Radimského tahy štětcem, v duchu malířova pojetí impresionismu. Typická je také plasticita malby, kdy stromy a křoviny vystupují nad malířský podklad. Mistr do malby vtiskl své nadšení a lásku k přírodě. Malba je ukázkovou studií impresionistické metodologie, kterou si malíř osvojil v Giverny díky Monetově příkladu. Olej na kartonu 47 x 68 cm, zaskleno, signatura vlevo dole VRadimský (typ signatury 1A - viz v menu SIGNATURY RADIMSKÝ), malba ve velmi dobrém stavu. Pravost díla posouzena PhDr. et Mgr. Oldřichem Vaňurou. Součástí obrazu certifikát pravosti. Dílo bude předáno výherci aukce na zaregistrované adrese v ČR pracovníkem Galerie Kutná Hora. Přejeme Vám příjemnou aukci tohoto díla s vysokou sběratelskou hodnotou.

Video obrazu: