• 636499878854748375_Horky1.JPG
  • 636499879007184505_Horky3.JPG
  • 636499879113862178_Horky2.JPG
  • 636499879231430333_Horky4.JPG

Horký František
*1907 +?

Kočovní cikáni

ID Aukce: 555
olej/plátno - 55 x 75 cm

7 000 - 8 000
Vyvolávací cena:

4 500 Kč

4 500 Kč

0 Kč

Olej na plátně, signatura vpravo dole Fr. Horký, původní stav, oděrky na rámu.

Pražský malíř, studoval v malířské škole architekta Masáka. Vystavoval například v letech 1935 – 1937 v Bratislavě, Košicích a v Užhorodě. Vystavoval také v Praze, kde měl svůj ateliér v Praze v Michli. Velkou část svého života také působil na Slovensku, kde maloval krajinu, městská zákoutí i výjevy všedního dne.