• 636499845781748152_Holecek Stan1.JPG
  • 636499845900226065_Holecek Stan2.JPG
  • 636499846083250485_Holecek Stan3.JPG
  • 636499846202939050_Holecek Stan4.JPG

Holeček Stanislav
*1900 +1976

Partie z Tater

ID Aukce: 552
olej/plátno - 67 x 95 cm

Vyvolávací cena:

3 900 Kč

3 900 Kč

0 Kč

Olej na plátně, signatura vpravo dole S. Holeček, původní stav, oděrky na rámu, datace 1943.

Narozen roku 1900 v Kročehlavech. Malíř a grafik, profesor kreslení ve Slaném. Studoval uměleckoprůmyslovou školu v Praze u prof. Maška a Schussera. Působil také v Liptovském Mikuláši na gymnáziu. Krajinářské motivy čerpal zejména z Tater, ale věnoval se i figurálnímu malířství. Byl členem Spolku Tovaryšstva výtvarných umelcov Tatran. Vystavoval samostatně 1932 v Kladně akvarely z Vysokých Tater a Demänovských jeskyní, roku 1934 vystavoval v Liptovském Mikuláši (především tatranskou krajinu). Další samostatné výstavy měl ve Slaném, Berouně, Čáslavi, Mělníku, Spišské Nové Vsi a jinde. Jeho obrazy jsou v galerii města Slaného i v různých sbírkách. Zemřel roku 1976.