• 636499830067542660_ZEMAN1.JPG
  • 636499830156771205_ZEMAN2.JPG
  • 636499830256615626_ZEMAN3.JPG
  • 636499830376848796_ZEMAN4.JPG
  • 636499830464351304_ZEMAN5.JPG

Zeman Josef
*1893 +1951

Zima v Beskydech

ID Aukce: 551
olej/karton - 50 x 69 cm

5 000 - 7 000
Vyvolávací cena:

2 900 Kč

2 900 Kč

0 Kč

Olej na kartonu, signatura vpravo dole J.Zeman, původní stav, oděrky na rámu.

Narozen roku 1893 v Židovicích u Roudnice nad Labem. Český malíř. Studoval zemědělství a zahradní architekturu. Studium malířství soukromě u Ferd. Engelmüllera, a dále studium architektury u prof. Eug. Brachta. Studijní cesty po Německu, Francii, Holandsku, Belgii a Anglii. Pracoval jako malíř a architekt. Stal se portrétistou českého kraje, zobrazoval i půvaby průhonického parku. Zemřel roku 1951.