• 636512107347976475_R1.JPG
  • 636512107498700555_R5.JPG
  • 636512107608121767_R4.JPG
  • 636512107729925130_R3.JPG
  • 636512107846094002_R6.JPG
  • 636512107982471929_RADI8a.JPG
  • 636512108114559259_R2.JPG
  • 636512108231608022_RADI10.JPG

Zarostlá zátočina

ID Aukce: 549
olej/karton pod sklem - 41 x 48 cm

160 000 - 190 000
Vyvolávací cena:

55 000 Kč

120 000 Kč

10 000 Kč
Účastníků: 7
Příhozů: 12

Nabízíme další Radimského dílo v původním masivním originálním rámu a adjustaci. Na malbě vynikají v dolní části ztvárněné lekníny se stulíky žlutými, malba je vyjádřením atmosférických vlastností krajiny se zarostlou vodní hladinou. Vynikají zde Radimského žluté, zelené, hnědé a modré tóny barev. Za ztvárněnými vrbami a křovinami je v dálce Radimského typicky ztvárněné stromořadí, v hnědavém tónu a kolem hlavního toku. Malba je ukázkovou studií impresionistické metodologie, kterou si malíř osvojil v Giverny díky Monetově příkladu. Signatura vlevo dole VRadimský, původní rámování a adjustace, drobné oděrky ma rámu, zaskleno. Předpokládaná datace se jeví kolem 30. let minulého století. Pravost díla posouzena PhDr. et Mgr. Oldřichem Vaňurou. Součástí obrazu certifikát pravosti. Přejeme znalcům a sběratelům Václava Radimského příjemnou aukci.