• 636353999014461250_KRCI10.JPG
  • 636353999208680000_KRCI9.JPG
  • 636353999407742500_KRCI13.JPG
  • 636353999594461250_KRCI11.JPG
  • 636353999771492500_KRCI12.JPG
  • 636353999939617500_KRCI14.JPG
  • 636354000125398750_KRCI15.JPG
  • 636354000318367500_KRCI16.JPG

Krčil Josef
*1906 +1985

Kaplička u kaňkovské silnice

ID Aukce: 1079
olej/plátno - 48 x 57 cm

7 000 - 9 000
Vyvolávací cena:

4 000 Kč

4 000 Kč

0 Kč

Nabízíme Vám malbu kutnohorského akademického malíře Josefa Krčila. Jedná se o pohled z Kaňku u známé kapličky na chrám sv. Barbory. Zezadu razítko autora. Původní stav, mírně poškozená malba, oděrky na rámu, signatura vpravo dole Krčil.

Narozen 1906 v Kutné Hoře. Malíř figuralista a krajinář. Studium na Akademii výtvarných umění u prof. Jakuba Obrovského v letech 1931 - 1937. V roce 1937 studijní cesta balkánskými státy. Malířský kronikář a oslavovatel Kutné Hory, s jejími historickými památkami. Přechod od impresionistického realismu k historicky dokumentární roli s estetickou kvalitou. Maloval nejen krajinu a architekturu, ale i portréty - choť Felixe Jeneweina Marii, sestru malíře Chitussiho, spisovatele J. Humbergra a K.N. Novotného, hudebního skladatele Vojtu Štietka atd. Zastoupen v Národní galerii a na Ministerstvu kultury. Zemřel 1985 v Kutné Hoře.