• 636136425288125000_NOVA1.JPG
  • 636136425386250000_NOVA2.JPG
  • 636136425500937500_NOVA3.JPG

Novák Vladimír Vláďa
*1898 +

Chaloupky

ID Aukce: 1066
olej/plátno - 50 x 70 cm

2 000 - 3 000
Vyvolávací cena:

400 Kč

400 Kč

0 Kč

Malířův zimní motiv, původní stav, oděrky na rámu, signováno vpravo dole V. Novák.

Narozen v Praze Karlíně roku 1898. Malíř a uměleckoprůmyslový výtvarník. Studium Univerzita Karlova Praha (Filozofická fakulta dějiny umění), Vysoká škola umělecko-průmyslová Praha - ornamentální kurs. Činný také jako výtvarný referent pražských listů. Ilustroval knihy, časopisy, maloval obrazy. Navrhuje diplomy, pracuje v oboru uměleckého průmyslu.