• 636814726779652479_ulr2.JPG
  • 636814726894049347_ulr1.JPG
  • 636814727017835430_ulr3.JPG
  • 636814727137680173_ulr4.JPG
  • 636814730186911083_ulr5.JPG

Ullrych Bohumil
*1893 +1948

Svlékání u vody

ID Aukce: 1055
kombin. technika/karton - 37 x 28 cm

5 000 - 7 000
Vyvolávací cena:

3 000 Kč

3 000 Kč

0 Kč

Kombinovaná technika - tuš a akvarel, zaskleno, pasparta. Z pozůstalosti autora, nově odborně zarámováno, rozměr 37 x 28 cm, rozměr s rámem 53 x 43,5 cm.

Narozen roku 1893 ve Velkém Boru. Český krajinář, malíř, výtvarník – krajinář a figuralista, pedagog, výtvarný referent Lidových novin. Své náměty čerpal převážně z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. Vystavoval např.: 1918 – Praha (Topičův salon), zastoupen na výstavě 1973 – Praha (České malířství, Mánes). V díle Bohumila Ullrycha postřehneme dvě zdánlivě protichůdné polohy: přírodní romantismus a konzervativní náklonnost k venkovské idyle a k starobylému světu. Jeho dílo bylo oceněno několika výtvarnickými cenami. Zemřel roku 1948 v Praze.