• 636814657195555515_skr2.JPG
  • 636814657292119028_skr1.JPG
  • 636814657390119201_skr3.JPG
  • 636814657499196297_skr4.JPG
  • 636814657624702035_skr5.JPG
  • 636814657830676899_skr6.JPG
  • 636814657927414455_skr7.JPG

Škrdlík Vojtěch
*1903 +

Dívka ze Slovácka

ID Aukce: 1049
olej/plátno - 35,5 x 51,5 cm

10 000 - 15 000
Vyvolávací cena:

6 000 Kč

6 000 Kč

0 Kč

Olej na plátně, fixovaném na kartonu. Rozměr 35,5 x  51,5 cm, s rámem 48 x 64 cm. Rám původní, řezbovaný, oděrky na rámu, signatura vlevo dole Škrdlík.

Narozen roku 1903 v Telnici u Brna. Český malíř. Studoval v letech 1920-1923 u profesora Andrého v Paříži a následně u profesora Hoppeho v Londýně. Absolvoval studijní pobyty v Paříži, Vídni a Římě. Vystavoval u prof. Andrého v Paříži, v roce 1929 ve Slavkově a v letech 1928-1931 pak v Brně. Roku 1932 odešel do Brazílie, kde se stopa o něm ztrácí. Roku 1937 byly zakoupeny jeho dvě práce do sbírky parlamentu v Praze.